MARKÍZA • ŠTVRTOK • 20:30

Do markizáckeho seriálu mieri svetová hviezda. Toto je ona

13. 02 2018 18:50 | dg
Antónia Lišková
Antónia Lišková Foto: Profimedia.sk

Slovenská herečka Antónia Lišková má na konte ocenenie Zlatý glóbus.

Už teraz sa môžete tešiť na nový romantický seriál Milenky, ktorý čoskoro odštartuje na obrazovkách televízie Markíza. V hlavných úlohách uvidíte obľúbené slovenské herečky Táňu Pauhofovú, Gabrielu Marcinkovú, Zuzanu Norisovú a Antóniu Liškovú.

Práve meno Antónia Lišková vám možno nebude veľa hovoriť, v Taliansku je však táto 40-ročná kráska hereckou hviezdou.

Kto je Antónia Lišková?

Rodáčka z Bojníc odišla do Talianska po strednej škole, vystriedala niekoľko zamestnaní – pracovala ako čašníčka či opatrovateľka. Pri pohľade na ňu nebude nikto prekvapený, že dva roky pracovala ako modelka v Miláne.

K herectvu sa dostala úplnou náhodou. V Ríme sa zoznámila s agentkou, ktorá ju pozvala na konkurz.

Antónia si zahrala vo viacerých talianskych televíznych filmoch a seriáloch. Za film Riparo získala hneď niekoľko ocenení – v roku 2008 si odniesla Zlatý glóbus v kategórii Vychádzajúca herečka, titul Najlepšia herečka získala na filmových festivaloch Annecy Italian Cinema Festival a Lecce Festival of European Cinema.

Bola nominovaná aj na najprestížnejšiu taliansku filmovú cenu David di Donatello.

V roku 2005 sa jej narodila dcérka Liliana, ktorú má s plastickým chirurgom Lucom Ferrarese. Dvojica sa zosobášila v roku 2010 v Ríme, v roku 2012 sa rozišli.

Antónia Lišková
Foto: Profimedia.sk
 

O seriáli

Seriál Milenky ukazuje životy štyroch priateliek - právničky, lekárky, realitnej maklérky a ženy v domácnosti vo veku medzi 30 - 40 rokov, ktoré sú plné protikladov. Každá z nich hľadá svoju vlastnú cestu na komplikovanej ceste životom, ktorou prechádzajú spoločne a sú si navzájom veľkou oporou.

Seriál je plný dramatických zvratov, napätia (niekedy až s prvkami krimi), ale aj vtipných situácií a láskavého humoru, prináša zaujímavé dramatické spracovanie výrazných ženských tém ako nevera, tehotenstvo, alebo smrť milovaného človeka, otvorenú komunikáciu o mužsko ženských vzťahoch, ktorá je zaujímavá tak pre mužov ako pre ženy.

Ide o slovenskú adaptáciu úspešného britského formátu Mistresses z knižnice BBC Worldwide, ktoré lokálne verzie vznikli tiež v USA a Rusku. Diváci sa môžu tešiť na špičkové obsadenie v kvalitne napísaných príbehoch plných naozaj zamotaných a prekvapivých vzťahov a situácií. To všetko je prispôsobené slovenskému prostrediu tak, aby sa diváci širokého spektra cieľových skupín mohli ľahko identifikovať s jednotlivými postavami.

Nový romantický seriál Milenky už čoskoro na Markíze!

 

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Milenky - vo štvrtok, 17. januára, o 20.30!
Sledujte celé epizody na